Preplávajte letom bezpečne

Blíži sa leto a prázdniny a preto je dôležité vedieť pravidlá a zásady ako bezpečne stráviť čas s vašim dieťaťom pri bazéne, pri jazere alebo pri mori. Deti na kúpalisku vedia byť niekedy ťažkým orieškom. Deti z Plaveckých jasličiek Žabka si od 3 rokov trénujú plávanie bez rodiča v bazéne. Plávanie je jednou z najdôležitejších zručností a veľmi zdravým športom. Avšak kúpanie vie byť aj nebezpečné. Preplávajte letom bezpečne  s vašimi ratolesťami !

Prvé a najdôležitejšie pravidlo plávanie je DOZOR

Nikdy nenechajte dieťa bez dozoru dospelej osoby. Ak sa jedná o dieťa v akomkolvek veku. Či dieťa je, či nie je plavec na tom nezžleží, deti majte vždy na očiach. Ak sa na vode člnkujete, alebo s dieťatkom plávate na nafukovacom matraci, dbajte na to, aby malo dieťa oblečenú záchrannú vestu, alebo nafukovacie rukávniky. Pred pobytom vo vode si vždy preverte, či sú plavecké pomôcky v dobrom stave a nepoškodené.

Zvykanie si na vodu 

Zvykanie si na vodu už od útleho veku je dôležité. Učte vaše dieťa od malička mať v láske vodu a pobyt v nej. Aj to najmenšie batoľa, ktoré navštevovalo plavecké kurzy Žabka vodu miluje. 

Na kurzoch plávania batoliat sa venuje predovšetkým záchranným prvkom ako je nájdenie brehu rukou, otáčanie sa na hladine a hľadanie náručia matky. Deti sa naučia vynoriť sa ak sa ocitnú pod hladinou a splývať na vode.

Tieto prvky môžu aj vášmu dieťatku pomôcť, ak by sa raz ocitlo samotné vo väčšej hĺbke. Tu si môžete prečítať ako veľmi je prospešné plávanie pre bábätka.

bezpečné plávanie

Fotografia z nacvičovania záchrany pri páde do vody

Zabezpečte pred letom to, že Vaše deťa bude vedieť plávať

V Plaveckých jasličkách Žabka sa venujeme deťom do 3 rokov v sprievode rodiča plávaniu bábätiek pod vodou. S pokročilými detičkami od 3 rokov už nacvičujeme plávanie v bazéne bez rodiča. Dvaja skúsení inštruktori učia deti v našich bazénoch plavecké techniky. Tieto deti si osvoja plávanie a naučia sa ho. V posledných rokoch s deťmi trénujeme aj záchrannú akciu, ak by do bazéna spadlo z okraja oblečené. Trénujeme s deťmi v teplákoch, aby si uvedomí ťažobu mokrých šiat a to, že sa v nich neľahko vo vode pohybuje.

U skúsených detičiek, ktoré sa už naučili u nás plávať trénujeme záchrannú akciu. Detičky sa ocitnú na lekcii vo vode, musia sa vynoriť a zachovať chladnú hlavu. Naučia sa nájsť najbližší okraj, doplávať k nemu a zachytiť sa ho. Táto technika je veľmi dôležitá, aby ak sa dieťa ocitne v podobnej situácii v živote vedelo, čo má robiť.

Ďaľsou možnostou je v rámci skôlky alebo školy navštevoať kurzy plávania s deťmi. Aj naše PLavecké jasličky vyučuju kruzy plávania pre škôlky v okreme šoporna, Nové Zámky a Komárno v našich prevádzkach. Ak by mala aj Vaša škôlka záujem o tieto kruzy kontatujte nás na 0915 094 409.

Mohlo by Vás zaujímať: 

Saunovanie detí

Prečo sú masáže detí prospešné pre zdravie?