1. Vytvoríte si spolu zážitky: Plávanie s dieťatkom je skvelý spôsob, ako vytvoriť špeciálne puto a vybudovať si silný vzťah. Plavanie je zábavná aktivita, ktorá môže pomôcť vybudovať lásku dieťaťa k vode a poskytnúť mu cenný zážitok zo zblíženia s rodičom.
  2. Raný fyzický vývoj: Plávanie pomáha rozvíjať svalovú silu, koordináciu a kardiovaskulárnu kondíciu. Plávanie posilňuje svaly a tonizuje telo zapojením všetkých hlavných svalových skupín.
  3. Rozvoj motorických zručností : Učenie sa akejkoľvek fyzickej činnosti alebo zručnosti pomáha bábätkám rozvíjať ich motorické schopnosti.
  4. Zlepšenie dýchania: Pobyt vo vode podnecuje deti k hlbšiemu dýchaniu, čo môže pomôcť zlepšiť ich dýchací systém.Výhody detského plávania
  5. Podpora rozvoja mozgu a reči : Plávanie stimuluje zmysly, čo je dôležité pre skorý vývoj mozgu a celkového tela. Rytmický pohyb pri plávaní pomáha deťom spájať určité slová s určitými pohybmi, čo môže pomôcť pri osvojovaní si jazyka v ranom veku. Navyše sa detičky učia tradičné riekanky.
  6. Zlepšený kognitívny rozvoj: Učenie hrou zvyšuje koncentráciu, koordináciu, kreativitu a podporuje dobré duševné zdravie.
  7. Sociálny rozvoj: Plávanie je skvelý spôsob, ako sa bábätká naučia komunikovať s inými deťmi a dospelými v hravom a podpornom prostredí. V prítomnosti iných detí sa môžu naučiť deliť sa, striedať sa a hrať určité hry v bazéne.

výhody detského plávania

  1. Zlepšenie imunitného systému: Pravidelný pobyt vo vode môže pomôcť naučiť telo dieťaťa lepšie bojovať proti chorobám. Navyše je dieťatko otužilejšie.
  2. Lepší spánok: Po plávaní sú deti unavené a väčšinou potom výborne spia. Zlepšuje sa aj nočný spánok.
  3. Učenie sa bezpečnosti vo vode: Skorým zoznámením dieťaťa s vodou sa lepšie oboznámi s bezpečnostnými otázkami a postupmi a je menej pravdepodobné, že počas núdzovej situácie spanikári.