Masáže detí sa odporúčajú robiť od narodenia, dieťatko sa dostane z teplého lona matky do sveta, jediný kontakt s mamou teraz bude už len pomocou dotyku. Dotyk je teplo, istota a láska. Nájdite si každý deň 15 minút a pomasírujte svoje bábätko.

Benefity masáže dieťatka:

1. Odstráni popôrodnú traumu

Pôrod je veľmi dramatická situácia, po ktorej sa musí dieťa naučiť odpočívať, masáže sú v tomto momente uzdravujúce a vhodné aj pre nedonosené deti.

2. Navodí spánok

Tak ako si masáž chrbta občas doprajú rodičia, tak isto si pri nej oddýchnu aj vaše detičky. Krásne sa uvoľnia, cítia sa po nej harmonicky, sú zrelaxované. V takejto príjemnej nálade váš drobček zaspí sladko a nebude sa budiť.

3. Naviažete kontakt

Masírovaním vášho bábätka si s ním upevňujete puto , dieťa cíti pri dotýkaní vašu lásku intenzívne, pripomína mu obdobie v brušku, kedy ste ho tiež určite hladili a prihovárali sa mu. Navrhnite partnerovi, aby sa nebál a pomasíroval dieťatko on. Najmä v tomto období sa buduje dôvera a vzťah k rodičom a dieťa by malo cítiť lásku rovnako aj od otca.

4. Zlepší trávenie

Masáž bruška napomáha tráveniu, vtedy treba dbať na to, aby ste pohybovali po brušku v smere hodinových ručičiek, pomáhame tak pri veľkej plynatosti. Pri masírovaní prechádzame na brušku po hrubom čreve, kde vznikajú bublinky vzduchu, ktoré trápia drobca. Spoznáme to tak, že dieťa je nepokojné, plače, vyvíja tlak, môže byť červené v tvári, a má tvrdé nafúknuté brucho. Vzduch v črievku poposúvame smerom von a dieťatku sa tým uľaví.

5. Rozvíja motoriku

Hladenie nevyvíja tlak a preto ním nemôžeme ublížiť. Cielenými pohybmi môžeme pomôcť deťom narodeným so zníženým svalovým napätím. Masážne ťahy rozvíjajú jemnú motoriku a podporia zdravý vývoj. Masírovaním jemne stimulujeme aj svaly a prekrvujeme pokožku.