Prečo sú masáže detí prospešné pre zdravie?

Prečo sú masáže detí prospešné pre zdravie? Masáže detí sa odporúčajú robiť od narodenia, dieťatko sa dostane z teplého lona matky do sveta, jediný kontakt s mamou teraz bude už len pomocou dotyku. Dotyk je teplo, istota a láska. Nájdite si každý deň 15 minút a pomasírujte svoje bábätko.

Sú masáže detí prospešné pre zdravie?

Masáž dieťatka odstráni popôrodnú traumu

Pôrod je veľmi dramatická situácia, po ktorej sa musí dieťa naučiť odpočívať, masáže sú v tomto momente uzdravujúce a vhodné aj pre nedonosené deti.

Masáže detí navodzujú dobrý spánok

Tak ako si masáž chrbta občas doprajú rodičia, tak isto si pri nej oddýchnu aj vaše detičky. Krásne sa uvoľnia, cítia sa po nej harmonicky, sú zrelaxované. V takejto príjemnej nálade váš drobček zaspí sladko a nebude sa budiť.

detská masáž

Masírovaním bábätka s ním naviažete kontakt 

Masírovaním vášho bábätka si s ním upevňujete puto , dieťa cíti pri dotýkaní vašu lásku intenzívne, pripomína mu obdobie v brušku, kedy ste ho tiež určite hladili a prihovárali sa mu. Navrhnite partnerovi, aby sa nebál a pomasíroval dieťatko on. Najmä v tomto období sa buduje dôvera a vzťah k rodičom a dieťa by malo cítiť lásku rovnako aj od otca.

Masáž dieťatka zlepší trávenie

Masáž bruška napomáha tráveniu, vtedy treba dbať na to, aby ste pohybovali po brušku v smere hodinových ručičiek. Pomáhame tak pri veľkej plynatosti. Pri masírovaní prechádzame na brušku po hrubom čreve, kde vznikajú bublinky vzduchu. Tieto bubliny vzduch často trápia každého drobca. Spoznáme to tak, že dieťa je nepokojné, plače, vyvíja tlak, môže byť červené v tvár. Keď má dieťa  tvrdé nafúknuté brucho masáž pomôže pri jeho vytlačení. Vzduch v črievku poposúvame smerom von a dieťatku sa tým uľaví.

Aj túto špeciálnu techniku sa učíme v Plaveckých jasličkách Žabka po plávaní.

Masáž bábätiek rozvíja ich motoriku

Hladenie nevyvíja tlak a preto ním nemôžeme ublížiť. Cielenými pohybmi môžeme pomôcť deťom narodeným so zníženým svalovým napätím. Masážne ťahy rozvíjajú jemnú motoriku a podporia zdravý vývoj. Masírovaním jemne stimulujeme aj svaly a prekrvujeme pokožku.

Mohlo by Vás zaujímať :

Ako veľmi je prospešné plavánie pre vaše bábätko?

Slaná voda v bazéne, má vôbec nejaké výhody?