Bezpečnostné pokyny deti na kúpalisku:

Blíži sa leto a prázdniny a preto je dôležité vedieť pravidlá a zásady ako bezpečne stráviť čas s vašim dieťaťom na kúpalisku, pri jazere alebo pri mori. Deti na kupalisku vedia byť niekedy ťažkým orieškom. Asi každá máme už svoje skúsenosti. :)

Prvé a najdôležitejšie pravidlo je:

Nikdy nenechajte dieťa bez dozoru dospelej osoby. Ak sa na vode člnkujete, alebo s dieťatkom plávate na nafukovacom matraci, dbajte na to, aby malo dieťa oblečenú záchrannú vestu, alebo nafukovacie rukávniky. Pred pobytom vo vode si vždy preverte, či sú plavecké pomôcky v dobrom stave a nepoškodené.

Zvykanie si na vodu

Posledným pravidlom, ktoré vsúvame do popredia je zvykanie si na vodu. Učte vaše dieťa od malička plávať. Aj to najmenšie batoľa, ktoré navštevovalo plavecké kurzy žabka má väčšiu šancu neutopiť sa, kým sa k nemu dostane pomoc.

Takéto dieťa nezažije prvotný šok z ponorenia tváre. Na kurzoch plávania batoliat sa venuje predovšetkým záchranným prvkom ako je nájdenie brehu rukou, otáčanie sa na hladine a hľadanie náručia matky. Deti sa naučia vynoriť sa ak sa ocitnú pod hladinou a splývať na vode.

Tieto prvky môžu aj vášmu dieťatku pomôcť, ak by sa raz ocitlo samotné vo väčšej hĺbke. Tu si môžete prečítať ako veľmi je prospečné plávanie pre bábätka.