Saunovanie detí

Saunovanie je vynikajúci rituál pre zdravie Vášho dieťatka :)

Teplo sauny nás hlavne láka počas nepríjemných a studených jesenných či zimných dní. Popravde je ale odporúčané navštevovať saunu oveľa pravidelnejšie a hlavne deti. Saunovanie detí odstraňuje psychickú i fyzickú únavu. Okrem iného zmierňuje bolesti, zmierňuje stres, otužuje telo a zvyšuje jeho obranyschopnosť. Pravidelná návšteva sauny prekrvuje, prečisťuje, posilňuje srdce. Pozitívne vplýva najmä na deti, ktoré mávajú respiračné problémy a astmu.

Efektívny spôsob očisty

Sauna je jedným z najefektívnejších a príjemných spôsobov očistenia vnútorných orgánov. Tiež očisťuje kožu od jedov, ktoré sa hromadia v tele. Vedecké výskumy dokázali, že deti navštevujúce saunu majú 10 krát menšiu šancu ochorenia na chrípku.  

Teplotné zmeny a ich vplyv

Na organizmus majú vplyv teplotné zmeny, vlhkosť, vietor. Ak sú obranné mechanizmy dieťatka oslabené, okamžite reaguje na tieto zmeny. Sauna je ideálna cesta pre otužovanie organizmu teplým, horúcim, a suchým vzduchom.

sauna pre deti

Vo Fínsku, Nemecku a Rusku deti bežne využívajú saunu spoločne s rodičmi. V Nemecku chodia deti do sauny dokonca už v škôlke. Tento trend si našiel úspech už aj v novozámockej materskej škole Vláčik-Ďorocká škôlka. Detičky tam raz týždenne navštevujú saunu a stalo sa to ich pravidelným rituálom.

Ako dlho trávime čas v saune

plaveckých jasličkách Žabka vstupujú detičky do sauny  spoločne s rodičom po plávaní. Deti môžu tráviť v saune 5-10 minút pri teplote 50 °C a vlhkosti vzduchu 25%. Počas tejto doby sa telo dieťatka regeneruje po plávaní, uvoľní sa, osuší a zohreje.

Čo piť v saune aby sme udržali pitný režim :)

V saune pijú deti vlažný čaj. Najchutnejší je z malín, lesných jahôd, mäty alebo lipy. Dojčatá zvyknú maminky v saune nakojiť. Potom, ako si v saune dieťatko oddýchne a doplní potrebnú energiu a vodu je najlepšie zahájiť masáže. Masáž je po saune posilnená uvoľnením svalov, pokožky a príjemným zohriatím telíčka.

V ďalšom článku sa dozviete ako veľmi je prospešné plavanie pre babatka.