Zelený jačmeň recenzia – Má naozaj také dobré účinky?

Ak ste ešte nečítali o účinkoch zeleného jačmeňa, tak teraz je ten správny čas. Porovnali sme 8 značiek, ktoré ponúkajú zelený jačmeň. Vytvorili sme pre vás vyčerpávajúcu  recenziu a komplexnú tabuľku . Okrem iného v tomto článku nájdete všetky dôležité informácie ako Vám vie zelený jačmeň pomôcť!Čo potrebujete vedieť:

Na trhu je veľké množstvo rôznych značiek zeleného jačmeňa. Jeho cena sa pohybuje v rozmedzí 7 – 60 €. Zelený jačmeň podporuje optimálne fungovanie tela a podporuje ho k tomu, aby sa liečilo samo. Zelený jačmeň nie je  liek, ale predsa lieči. Pomáha organizmu v liečbe chorôb. Dlhoročné štúdie dokazujú, že rastlinná miazga podporuje optimálne fungovanie tela. To znamená, že sa sústreďuje na celkové zdravie a nepotlačuje len príznaky choroby, ale ich príčinu.

Poďme sa pozrieť na naše výsledky:

Produkt Cena Hodnotenie zákazníkov Naše odporúčanie Obchod
zeleny jacmen € 45,00 zeleny jacmen zeleny jacmen zeleny jacmen
zeleny jacmen € 23,00 zeleny jacmen zeleny jacmen zeleny jacmen
zeleny jacmen   33,50 zeleny jacmen zeleny jacmen zeleny jacmen
zeleny jacmen € 47,00 zeleny jacmen zeleny jacmen
zeleny jacmen € 14,90 zeleny jacmen zeleny jacmen
zeleny jacmen € 15,00 zeleny jacmen zeleny jacmen
zeleny jacmen € 11,65 zeleny jacmen zeleny jacmen
zeleny jacmen € 13,90 zeleny jacmen zeleny jacmen

Čo obsahuje jačmenný list?

Lístky zeleného jačmeňa obsahujú 25 krát viac draslíka ako pšenica. Ďalej 37 krát viac vápnika, dva razy toľko horčíka, 5 krát viac železa ako obyčajná pšenica . Dokonca obsahuje veľké množstvo mangánu a zinku. Lístky obsahujú vysoký obsah vitamínov typu  C, E, B1, B2, B3, B6, betakarotén, kyselinu listovú, pantoténovú. Okrem iného obsahujú viac ako 20 rôznych enzýmov dôležitých pre zdravú funkciu buniek vášho organizmu. Lístky sú plné bielkovín a antioxidantov likvidujúcich voľné radikály. Chlorofyl nachádzajúci sa v mladom jačmeni má protizápalové a dezinfekčné účinky.

Odporúčame dávkovať:  5 až 7 gramov prášku denne. Najlepšie je rozmiešať si jednu čajovú lyžičku (čo je 2,5 g) 2 až 3 krát denne v 150 ml vody. Ak vám jačmeň nechutí pokojne ho primiešajte do džúsu. Tiež ho môžete pridať do jogurtu, alebo müsli. Zelený jačmeň konzumujeme 30 minút pred jedlom. 

Zopakujme si ÚČINKY zeleného jačmeňa:

  • Spomaľuje bunkové starnutie.
  • Pomáha pri nadváhe.
  • Posilňuje funkciu štítnej žľazy.
  • Pomáha pri zápche.
  • Zlepšuje krvný obraz.
  • Využíva sa ako prevencia proti ukladaniu cholesterolu.
  • Slúži aj ako prevencia rakovinových ochorení.
  • Pomáha pri obehových a pri srdcovo-cievnych chorobách a poruchách pečene.
  • Je výborný proti vnútorným i vonkajším zápalom.
  • Zmierňuje artrózy.


Účinný pri rôznych typoch ochorení:

Srdcovo-cievne problémy

Zelený jačmeň tlmí zrážanie krvných doštičiek. Zrážanie krvných doštičiek vedie k tvorbe trombusov, ktoré môžu byt príčinou  infarktu. Je dokázané, že výťažky zeleného jačmeňa sú antitrombotické a antikoagulačné, a tým chránia cievy.

Anémia

Štatistiky dokazujú, že štvrtina žien je chudokrvných. U starších mužov je tento počet ešte vyšší. V súčasnej dobe sa chudokrvnosť objavuje aj u chlapcov v stredoškolskom veku. Aby sme dosiahli správnu krvotvorbu potrebujeme ióny železa, medi, draslíka, kyselinu listovú a bielkoviny. V dnešnej dobre prijímame príliš mnoho živočíšnych bielkovín. Dokonca i potraviny prirodzene bohaté na vitamíny po tepelnom spracovaní stratia svoju účinnosť. Tepelným spracovaním sa ničia vitamíny a železo sa mení na ťažko stráviteľný oxid. Užívanie doplnkov s obsahom železa nestačí. Zelený mladý jačmeň obsahuje železo, ktoré je organicky viazané a tráviaci trakt ho okamžite vstrebáva.

zeleny jacmen

Kožné choroby

Stav pokožky je silným indikátorom zdravia. Mnoho žalúdočných a črevných ťažkostí je skrytou príčinou kožných ochorení. Kalný zrak, ale aj spuchnutá tvár signalizujú ťažkosti s pečeňou, alebo obličkami. Často krát sú krémy i lieky neúčinné. Kožu vylieči len celkové zlepšenie stavu vnútorných orgánov, predovšetkým žalúdka a čriev. Dôležité je konzumovať stravu bohatú na minerály, enzýmy a vitamíny, ktoré omladia bunky vnútorných orgánov a tým aj pokožku. Je klinicky dokázané, že užívaním zeleného jačmeňa sa pokožka regeneruje. Jačmeň vyliečil kožné vyrážky, psoriázu aj ekzém. 

 

Spomaľovanie bunkového starnutia

Mladý zelený jačmeň obsahuje veľké množstvo enzýmu superoxid dismutáza v skratke SOD. SOD pomáha omladzovať bunky ničením kyslíkových radikálov, ktoré vznikajú v metabolizme. Je dokázané, že SOD súvisí s dlhovekosťou. Enzýmy v mladom jačmeni účinne pôsobia proti ukladaniu pigmentu a proti uhrovitosti.

 

Diabetes- cukrovka

Cukrovkárom prospieva každá zelená strava. Regulovaním zásaditosti upravuje prechod cukrov cez črevné steny. Takto normalizuje hladinu cukru v krvi. Prekyslený organizmus potrebuje prepláchnuť zásaditou stravou.

zelený jačmeň

Jačmeň zabraňuje rastu rakovinových buniek

Táto zelená tekutina vytvára podmienky pre optimálne fungovanie organizmu – bráni vytváraniu “chybných” rakovinových buniek a chráni bunkové membrány. Nadmerné poškodenie jadrovej membrány vedie k ohrozeniu genetického materiálu uloženého v jadre bunky. Pozitívne pôsobenie zeleného jačmeňa vytvára v organizme podmienky k lepšiemu životu, ktorý nedáva dôvody k zvrhnutiu buniek. Konzumácia zeleného jačmeňa je prevencia vzniku nekontrolovaných procesov na bunkovej úrovni.

 

Účinky zeleného jačmeňa pri zápche

Určite všetci poznáte tri parametre zdravia. Sú to dobré jedlo, výdatný spánok a zdravé vyprázdňovanie. Ak nie sú v rovnováhe, netrvá dlho dokým sa to prejaví na zdraví. Dlhotrvajúca zápcha vedie k nechutenstvu, bolestiam hlavy, zavrátom a narušuje spánok. Človek, ktorý má zápchu podlieha únave, a tiež mentálnej nestabilite. V prípade opakovanej zápchy je jej hlavnou príčinou znížená pohyblivosť hrubého čreva. Aktívne zložky zeleného jačmeňa podporujú pohyb tráviaceho ústrojenstva.

 

Účinky zeleného jačmeňa pri nadváhe

Určite viete, že nadváha vedie k vysokému krvnému tlaku, srdcovým ochoreniam, artérioskleróze a k mnohým ďalším ochoreniam. V strednom a vyššom veku vedie k týmto chorobám takmer vždy. Ak vaša strava obsahuje oleje, tuky, lúpanú ryžu, biely chlieb a biely rafinovaný cukor v množstve, ktoré sa v tele spáli len veľmi ťažko vedie to k nadváhe. Ak organizmus nepracuje správne, živiny sa nerozložia a ukladajú sa v podobe tuku.  V prípade ak podporíte enzýmy napomáhajúce metabolizmu tukov, môžete nadváhu redukovať. Aktívne zložky zeleného jačmeňa sú vynikajúcou zložkou kontroly hmotnosti. Okrem iného zelený jačmeň neutralizuje neutralizuje kyslosť telesných tekutín.

jacmen

Na záver :

Ako ste sa mohli dozvedieť v tomto článku, zelený jačmeň je naozaj komplexným zdrojom vitamínov, minerálov a prvkov vo vyváženom pomere. Je nenahraditeľným zdrojom čistej energie a výrazne posilňuje imunitu organizmu.

Ak ste si ho ešte nezaradili do svojho jedálnička, tak teraz je ten správny čas. Má nespočetne veľa pozitívnych účinkov, tak naozaj nie je na čo čakať.

Dajte nám vedieť čo si myslíte