Vitajte v Plaveckých Jasličkách Žabka

Organizujeme plavecké kurzy detského plávania dojčiat, batoliat a predškolákov pod vedením certifikovanej inštruktorky s dlhoročnou praxou Miriam Rychnavskej.

Snažíme sa v prvom rade uspokojiť potreby rodičov a ich detí, preto si na detské plávanie vyberáme priestory wellness centier, ktoré svojím príjemným prostredím, starostlivosťou o zákazníka a prísnym dodržiavaním hygieny, vyhovujú našim a vašim požiadavkám.

Zároveň Vás radi privítame v našom súkromnom centre detského plávania v Plaveckých jasličkách ŽABKA,určenej len pre detské rodinné plávanie.

Kurz plávania pozostáva z 8 plaveckých lekcií detského plávania, v prípade vymeškania poskytujeme maximálne 2 náhradé lekcie, ktoré si môžete nahradiť do dvoch mesiacov od ukončenia kurzu. Po absolvovaní 10 kurzov detského plávania máte 11-ty a aj ďaľšie kurzy z 10% zľavou.

Deti sú rozdelené do skupín podľa veku a pokročilosti. Do vody vstupuje s dieťaťom jeden rodič, ktorý sa venuje len svojmu dieťatku.

Teplota bazénov v našich plaveckých jasličkách má 33ºC, je neustále filtrovaná s automatickým dopúšťaním novej vody. Vaša dochvílnosť podporí lepšiu spoluprácu s dieťatkom a kludný priebeh výcviku. Vzhľadom na pohybovú záťaž, polohovanie a náročnosť cvičení začiatočníci plávajú 20 – 30 min. Doba detského plávania sa pokročilým predlžuje až na 45 min. S prípravou na detské plávanie a aklimatizovaním sa po detskom plávaní rodič strávi u nás čas okolo dvoch hodín.

Štruktúra lekcie v Plaveckých jasličkách Žabka:

Pred vstupom do bazéna je veľmi dôležitá hygiena.
Aby sa detičky zoznámili s vodou a aby sa im rozprúdila krv v telíčku je rozcvička pred „plávaním“ veľmi dôležitá.
Pravdaže nesmieme zabudnúť na zopakovanie pohybových zručností dieťatka z predchádzajúcich lekcií
Čo nepoužívame to zabúdame. Preto si detičky stále utvrdzujú už naučené cviky a pomaličky pridávame nové cviky.
Aké by to bolo člapkanie vo vode bez hry 🙂
Ako vidíte na hygiene si potrpíme 🙂
Vplyv tepla a chladu na vegetatívny nervový systém vedie k celkovému telesnému i duševnému uvoľneniu organizmu.

Deti dobre znášajú horúčavu, aj následné ochladenie.

“Saunové deti” podstatne zriedkavejšie trpia na katary dýchacích ciest a na také infekčné ochorenia, ako bronchitída a chrípka.

Pobyt v saune pôsobí preventívne pri slabej koncentrovanosti, pri nervozite, nespavosti a agresívnosti. Striedanie horúčavy a chladu podporuje lepšie prekrvenie, posilňuje sa ich srdce a krvný obeh a aktivuje sa ich imunitný systém. Sauna je vyhriata na 50ºC, slúži na dôkladné zohriatie a osušenie dieťatka.Pobyt v saune je krátky, len niekoľko minút, záleží to od veku a spokojnosti dieťatka.

Masáže detí je najjednoduchší a najprirodzenejší spôsob ľudskej komunikácie.

Nikdy nie je dosť dotykov pre vaše dieťa v počiatočnom období jeho života. Pocit bezpečia, ktoré dieťaťu dávajú, zostáva mu po celý život. „Masírované deti“ do prvého roku ich života, si uchovávajú pocit bezpečia po celý ich život a oproti iným deťom, ktorým sa tejto citovej podpory nedostalo, sú podnikavejšie a smelšie.

Masáž detí je zostavou veľmi jemného a citlivého masírovania detského tela. Je senzuálna. Masáž nestimuluje, ale harmonizuje. Blahodárne ňou môžme vplývať na duševné i fyzické zdravie dieťaťa. Masáž detí zlepšuje krvný obeh, čo ovplyvňuje činnosť orgánou a rozvoj všetkých tkanív, zlepšuje dýchanie, celý organizmus sa dobre okysličuje, posilňujú sa hrudné svaly a správne držanie tela.

Na kurz plávania si prineste:

  • veci na osobnú hygienu pre dieťa aj rodiča
  • plaveckú plienku
  • prezuvky k bazénom (NIE ŽABKY! chôdza v žabkách je nebezpečná)
  • plavky (rodičia)
  • olejček alebo pleťové mlieko na masáž
  • nápoj v plastovej fľaške
Dôležité informácie

Nezabudnite na svoje dieťatko, ktoré bude po plávaní hladné, jedlo je dovolené konzumovať len v šatniach a v detskom kútiku.

Dojčiť môžete kedykoľvek a kdekoľvek. Neodporúčame konzumovať dieťatku jedlo tesne pred plaveckou lekciou, vzhľadom na aktívny pohyb vo vode.

Na lekciu detského plávania prichádzame 15 min pred začiatkom kurzu iba úplne zdraví bez horúčky, bez prejavov akéhokoľvek zápalu v tele.

Kočíky si viete nechať v suteréne plaveckých jasličiek.

Zopár našich spokojných klientov